O nama

Škola stranih jezika “ŠIMUNIĆ” počela je s radom 1991. godine. Od tada smo ustrajnim i predanim radom postigli renome škole visoke kvalitete poduke, korektnosti i profesionalnosti. Od 1996. godine radimo u vlastitoj novoj školskoj zgradi koju smo sagradili i dizajnirali za potrebe suvremenih standarda nastave engleskog, njemačkog, talijanskog, francuskog, španjolskog, ruskog, mađarskog, japanskog i kineskog jezika.

Multimedijalno opremljene učionice, tim stručnih profesorica, najkvalitetniji nastavni programi, knjižara inozemne literature te posudbena knjižnica u sklopu škole omogućavaju idealne uvjete za učenje stranih jezika. Mi zapošljavamo isključivo diplomirane profesore sa specijalizacijom u zemlji čiji jezik predaju.

Nastava je organizirana u malim grupama do 12 polaznika, što je optimalan broj za komunikacijske metode i individualan pristup. Podučavamo djecu predškolske, osnovnoškolske i srednjoškolske dobi te odrasle polaznike.

Polaznici su raspoređeni u male grupe iste dobi i jednake jezične kompetencije.

Specijalizirali smo se za pripremu za polaganje međunarodno priznatih ispita u suradnji s Cambridge Univerzitetom i Goethe Institutom.

Naša je škola dobila niz priznanja:

• 2016./2017. godine Škola obnavlja visoko priznanje za uspješnu dugogodišnju pripremu međunarodno priznatih ispita: srebrni status - Silver Addvantage Partner for Cambridge ESOL Exams
  • 2015. godine Škola dobiva visoko priznanje za uspješnu dugogodišnju pripremu međunarodno priznatih ispita: Bronze Addvantage Partner for Cambridge ESOL Exams - po sjajnim ocjenama bili bi zlatni, no kriteriji za vrstu priznanja Partnera uzimaju u obzir i broj kandidata u toj kalendarskoj godini
  • 2013. godine Škola dobiva visoko priznanje za uspješnu dugogodišnju pripremu međunarodno priznatih ispita: srebrni status - Silver Addvantage Partner for Cambridge ESOL Exams
  • 2009. godine Britanski Savjet u Zagrebu dodijelio je našoj Školi priznanje Addvantage Partner za kontinuiranu dugogodišnju suradnju Cambridge ispita.
  • 2009. godine Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa dodijelilo nam je odobrenje za izvođenje programa obrazovanja odraslih kojim naši polaznici nakon završenog cijelog stupnja (A1,A2,B1,B2...) stječu javno priznatu svjedodžbu i upis u e-radnu knjižicu.
  • 2003. godine u ekološko-edukativnoj akciji “Volim Hrvatsku” za Varaždinsku županiju dobili smo priznanje s brončanim znakom za opću uređenost i uređenost okoliša.
  • 1997. i ponovno 1998. u akciji “Cvijet za ljepši svijet” osvojili smo prvu nagradu za uređenje škole i okoliša.
  • 1995.g. od Ministarstva prosvjete i športa stekli smo pozitivno mišljenje o usklađenosti nastavnih programa za učenje engleskog i njemačkog jezika od I. do VIII. razreda.

Naš su uspjeh i preporuka brojni naši polaznici koji su kod nas stekli znanje stranih jezika, kao i renomirana varaždinska poduzeća čiji su djelatnici kod nas naučili ili usavršili znanje i komunikacijske sposobnosti: Vindija, Koka, Zagrebačka banka, Vipnet, T-Com, Varteks, Podravka, Cesta, Limont, Privredna banka Zagreb, Veting, Solvis, Bomark, Wamprodukt, Bor, Annyer, Crijevara, Gradsko poglavarstvo, ITC, Fakultet organizacije i informatike, Ducatti Componenti, Conto Consult, Hvatska poštanska banka, Zaba, Ministarstvo poljoprivrede,ribarstva i ruralnog razvoja, Bor Novi Marof, Komet Prelog, MIV i mnogi drugi.

Naši kontakti

Škola stranih jezika - Šimunić